O soutěži

Talent roku je celostátní soutěž pro všechny žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií (pouze třídy prima, sekunda, tercie a kvarta). A hlavně je pro všechny, koho baví sportovat!

 

K zapojení se do soutěže není třeba nikam jezdit. Stačí tady na našem webu vyplnit přihlášku. Odesláním přihlášky se soutěžícímu vytvoří na webu profil, kde může nahrávat své soutěžní příspěvky. Soutěžící tak dokumentují svůj sportovní život. A to až do ukončení sběru přihlášek.

 

Talent roku má hned 8 kategorií! Ty se liší na základě těchto kritérií: jednotlivci / kolektivy, rekreační sportovci / registrovaní sportovci,  1. až 4. třída / 5. až 9. třída. Takže vážně každý může být TALENTEM ROKU!

 

Po uzavření přihlášek přijde na řadu porota. Tradiční předsedkyní je Šárka Strachová. Porota vybere vítěze všech 8 kategorií právě na základě přihlášek a sportovních příspěvků, které si soutěžící nahrál po dobu soutěže na svůj profil. Nahráváním fotek a videí si tak soutěžící rapidně zvyšuje šanci na výhru.

 

Vítězové obdrží poukázky na nákup do obchodu Hervis, a to nejen pro sebe, ale taky pro svoji školu. Ta přitom ani o jejich účasti nemusí vůbec vědět.

 

Milým bonusem pro vybrané vítěze s ohledem na možnosti organizátorů a vhodné příležitosti je unikátní setkání se sportovci světového formátu. V minulosti se tak někteří vítězové setkali s fenomenálním sprinterem Usainem Boltem, veslovali po Vltavě s Mirkou Knapkovou a Jiřím Kejvalem, trénovali pod vedením Šárky Strachové, potkali se na kurtu s Tomášem Berdychem i Petrou Kvitovou, projeli se kolem Lipna s Kateřinou Neumannovou nebo se proběhli v Ostravě na Zlaté tretře s Pavlem Maslákem, kdy startérem byl Jan Železný.

 

Talent roku žije taky na sociálních sítích. Hlavně na Facebooku, kde zveřejňujeme např. vložené soutěže o zajímavé ceny. Vyplatí se nás sledovat :)

 

Na webu navíc můžete sledovat popularitu jednotlivých Talentů. Každý fanoušek může vyjádřit podporu soutěžícímu pomocí tlačítka "FANDÍM TI". Přehledný žebříček ukáže, kdo se těší největší podpoře. Soutěžící, který bude mít na konci soutěže nejvíc hlasů, získá od ogranizátorů speciální odměnu. Počet hlasů však nemá vliv na rozhodnutí poroty při volbě Talenta roku 2018.

 

Organizátorem soutěže je Asociace amatérských sportů ČR, která tímto projektem dává impulz k aktivnímu a zdravému životnímu stylu současné mladé generace. Hlavním cílem je především motivace k pohybovým aktivitám a pěstování pozitivního vztahu ke sportu.

 

Velké poděkování patří všem partnerům soutěže, bez kterých by tento projekt zaměřený na budování zdravé a aktivní mladé generace nebylo možné realizovat.