O soutěži / Co je projekt Talent roku?

Co je projekt Talent roku?

Talent roku je celostátní soutěž pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií (třídy prima, sekunda, tercie a kvarta) a jejich rodiny. A hlavně pro všechny, koho baví sportovat!

Soutěž má hned 7 kategorií! Ty se liší na základě následujících kritérií: jednotlivci / kolektivy, chlapci / dívky, 1. až 5. třída / 6. až 9. třída. Takže opravdu každý může být TALENTEM ROKU!

Novinkou tohoto speciálního ročníku je kategorie Rodina, do které se mohou přihlásit libovolné týmy tvořící rodinu (děti s rodiči, prarodiči, sourozenci apod.). Součástí Rodiny musí být alespoň jeden žák základní školy a jedna dospělá osoba.

K zapojení do soutěže není třeba nikam jezdit. Stačí na našem webu vyplnit přihlášku. Odesláním přihlášky se soutěžícímu vytvoří na webu profil, kam může nahrávat své soutěžní příspěvky a dokumentovat tak svůj sportovní život. Právě nahráváním fotek a videí si soutěžící rapidně zvyšuje šanci na výhru.

Po uzavření přihlášek přijde na řadu porota, jejíž předsedkyní je zápasnice Adéla Hanzlíčková. Porota vybere vítěze všech 7 kategorií právě na základě přihlášek a sportovních příspěvků, které soutěžící nahrál na svůj profil.

Vítězové obdrží poukázky na nákup sportovního vybavení nebo zážitky se světoznámými sportovci!

S ohledem na možnosti organizátorů a vhodné příležitosti se tak někteří vítězové již setkali s fenomenálním sprinterem Usainem Boltem, veslovali po Vltavě s Mirkou Knapkovou a Jiřím Kejvalem, trénovali pod vedením Šárky Strachové, zahráli si na kurtech s Tomášem Berdychem, Petrou Kvitovou i Barborou Strýcovou, projeli se kolem Lipna s Kateřinou Neumannovou, nebo se proběhli v Ostravě na Zlaté tretře s Pavlem Maslákem, kdy startérem byl Jan Železný.

Talent roku žije taky na sociálních sítích. Hlavně na Facebooku a Instagramu, kde zveřejňujeme např. vložené soutěže o zajímavé ceny. Vyplatí se nás proto sledovat. :)

Organizátorem soutěže je Asociace amatérských sportů ČR, která tímto projektem dává impulz k aktivnímu a zdravému životnímu stylu současné mladé generace. Hlavním cílem je především motivace k pohybovým aktivitám a pěstování pozitivního vztahu ke sportu.

Velké poděkování patří všem partnerům soutěže, bez kterých by tento projekt, zaměřený na budování zdravé a aktivní mladé generace, nebylo možné realizovat.